English version

PROTOKÓŁ PRZYZNANIA GRAND PRIX PUBLICZNOŚCI XLIX PTMF KONTRAPUNKT 2014

Komisja Skrutacyjna XLIX Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2014 w składzie:

  1. Bożena Belicka
  2. Magdalena Jasińska
  3. Jadwiga Wójcik

po otworzeniu urn i obliczeniu kart do głosowania stwierdziła, że w plebiscycie oddano 176 głosów (w tym 6 głosów nieważnych na spektakle pt. „Bajki samograjki” oraz „Tato nie wraca”) na 10 spektakli spośród 10 biorących udział w konkursie. Poszczególne spektakle zdobyły następującą liczbę głosów:

„Kazimierz i Karolina” – 1
„Projekt P” – 3
„Jeżyce Story: Gracze” – 4
„Exit” – 5
„Morrison/Śmiercisyn” – 5
„Koriolan” – 15
„Skąpiec” – 16
„Caryca Katarzyna” – 17
„Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł” – 47

GRAND PRIX, czyli WIELKĄ NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI, w wysokości 10 000 zł oraz statuetkę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Szczecina otrzymuje, uzyskawszy 57 głosów, spektakl „Chopin bez fortepianu” w reżyserii Michała Zadary.

Szczecin, 12 kwietnia 2014

PROTOKÓŁ JURY XLIX PTMF KONTRAPUNKT 2014

Jury w składzie: Magda Fertacz (przewodnicząca), Jon Refsdal Moe, Paweł Płoski i Paweł Wodziński, po obejrzeniu 10 spektakli konkursowych postanowiło jednomyślnie przyznać:

Główną Nagrodę Jury ufundowaną ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla najlepszego spektaklu w wysokości 10 000 zł dla twórców przedstawienia „Caryca Katarzyna” z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach w reżyserii Wiktora Rubina – za odwagę mówienia głosem nie nabytym, ale autentycznym.

Nagrodę Magnolii – Nagrodę Miasta Szczecina w wysokości 8000 zł dla twórcy i wykonawcy spektaklu „Projekt P” – Ivo Dimcheva, za polityczną i społeczną niepoprawność, kwestionowanie uwarunkowań i ograniczeń osobistych i kulturowych.

Nagrodę im. Zygmunta Duczyńskiego dla Indywidualności Artystycznej Festiwalu w wysokości 5000 zł dla Tale Dolven, wykonawczyni spektaklu „Exit” – za poezję, precyzję i ciszę.

Nagrodę Promocyjną im. Kazimierza Krzanowskiego w wysokości 4000 zł dla Barbary Wysockiej i Michała Zadary – za koncept i wykonanie spektaklu „Chopin bez fortepianu” oraz dla Grupy Artystycznej Centrala za podjęcie ryzyka produkcji tego spektaklu.

oraz trzy wyróżnienia po 2500 zł:

  1. dla Jolanty Janiczak za tekst „Caryca Katarzyna” – za nieuleganie dysfunkcji, jaką jest pisanie sztuk łatwych i przyjemnych
  2. dla Remigiusza Brzyka, Igi Słupskiej, Szymona Szewczyka – za koncepcję wizualną spektaklu „Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł”
  3. dla „Całującej się Pary” z „Projektu P” Ivo Dimcheva – za niewinny gest wolności.

Szczecin, 12 kwietnia 2014

PROTOKÓŁ PRZYZNANIA NAGRODY DZIENNIKARZY

Jury dziennikarzy w składzie: Małgorzata Frymus (Polskie Radio Szczecin), Dariusz Sadowski (TVP Szczecin), Katarzyna Stróżyk („Kurier Szczeciński”), Daniel Źródlewski („Prestiż”), przyznało nagrodę w wysokości 1310 zł Barbarze Wysockiej za kreację aktorską w spektaklu „Chopin bez fortepianu” w reżyserii Michała Zadary.

Szczecin, 12 kwietnia 2014