Kopenhaga, Dania
The Sound / Vocal Gypsy Jazz

10 kwietnia 2011, godz. 19.00 Teatr Kana
koncert

Reve Boheme

Wyobraź sobie: długa noc w typowej, gwarnej, paryskiej kafejce ulicznej w minionej epoce, Django Reinhardt wpada na młodego Franka Sinatrę i zaczynają wspólnie improwizować! Ten scenariusz mógłby dobrze opisać dźwięk i muzykę Jensa Fuglsanga & Reve Boheme – gorący i rozkołysany wokalny cygański jazz.
We Francji wszyscy znają legendarnego cygańskiego gitarzystę Django Reinhardta, który za sprawą niekonwencjonalnego stylu gry i ekscentrycznego stylu życia stał się żywą legendą Paryża w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Jego muzyka i duch nadal żyją – również w repertuarze Jensa Fuglsanga & Reve Boheme. Oprócz utworów Django zespół wykonuje własne kompozycje i standardy jazzowe, w myśl dewizy: „Kopać w tradycji, aby odkryć coś nowego”.

Zespół debiutował w słynnej cygańskiej restauracji jazzowej Bistro d’Eustache w Paryżu w 1998 roku. Od tego czasu występował w wielu klubach i na festiwalach w Europie, grając z międzynarodowej sławy artystami „cygańskiego jazzu”, takimi jak Robin Nolan, Andreas Öberg, Basily, Paulus Schäfer, Angelo Debarre, Dorado Schmidt i wielu innych.

śpiew i gitara prowadząca – Jens Fuglsang
gitara rytmiczna – Robert Pilgaard
bas – Jesper Riis
harmonijka ustna – Finn Poulsen

fot. Odd Endre Pettersen
www.reve.dk