English version

Mały Kontrapunkt jest finansowany przez Fundusz Wyszehradzki.

Mały Kontrapunkt już po raz piąty wraz z wiosną zawita do Szczecina. Odbędzie się w dniach 17–19 kwietnia 2015 roku. Został stworzony z myślą o widzach najmłodszych i ich rodzinach. Program festiwalu dla dzieci ma charakter artystyczny i edukacyjny.

Zależy nam na tym, aby pokazać wysoki poziom europejskiego teatru dla dzieci. W ubiegłych latach prezentowaliśmy teatry nordyckie (dzięki dofinansowaniu z Nordisk Kultur Fond) i poświęciliśmy trzy edycje sztuce z krajów nordyckich. Teraz, chcąc konsekwentnie realizować projekt i rozwijać go, postanowiliśmy zaprosić teatry z kręgu krajów wyszehradzkich. W programie znajdą się przedstawienia teatrów ze Słowacji, Czech i Węgier.

Dwa miesiące przed rozpoczęciem Małego Kontrapunktu zorganizujemy cykliczne warsztaty słownikowe, podczas których wspólnie z dziećmi będziemy pracować nad jedynym w swoim rodzaju słownikiem teatralnym polsko-czesko-słowacko-węgierskim zawierającym elementarne słownictwo z dziedziny teatru oraz własnoręcznie przez dzieci wykonane ilustracje. Publikacja, która powstanie po warsztatach, zostanie wysłana do naszych partnerów, aby mogli używać jej podczas warsztatów.
Motywem przewodnim tegorocznego Małego Kontrapunktu będzie OPOWIADANIE HISTORII. Język potraktujemy jako narzędzie tworzenia i stwarzania – nowych światów, obrazów, jak również kultur.

Mały Kontrapunkt jest nurtem Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT finansowanego przez Miasto Szczecin.

Partnerzy Małego Kontrapunktu:

Naivní divadlo (Liberec, Republika Czeska)

Bábkové divadlo v Košiciach (Koszyce, Słowacja)

Ciróka Bábszínház (Kecskemét, Węgry)